Podsumowanie dotychczasowych działań profilaktycznych w SP1. Działo się dużo! O czym można przeczytać w artykule.
Nadal działamy prężnie w zakresie profilaktyki, nawet ze zdwojoną siłą, bo w połączonej szkole.
Rozpoczęliśmy ten rok szkolny happeningiem społeczno-profilaktycznym „ZA ŻYCIEM”, którego celem było - po pierwsze: zapoznanie całej społeczności szkolnej z dotychczasową działalnością wolontariatu szkolnego na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci i udział w międzynarodowym programie „Pola Nadziei”, po drugie: dbając o innych, powinniśmy przede wszystkim zadbać o siebie i o swoje zdrowie, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Można to osiągnąć poprzez zdrowy styl życia, bez nałogów i konfliktów, w dobrej atmosferze, którą tak naprawdę tworzymy wszyscy, cała społeczność szkolna. Na zakończenie wszyscy uczniowie, w myśl, że „życie jest delikatne, kruche i ulotne jak bańka mydlana i należy zrobić wszystko, żeby nasze życie było dobre”, wypuścili bańki mydlane.
Dzięki wieloletniej i bardzo owocnej współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Lubaniu odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu profilaktyki prozdrowotnej, którymi została objęta cała społeczność naszej szkoły. Uczniowie klas I-III i IV- VI uczestniczyli w elementach programu „Mali przyjaciele”. Klasy VII utrwalały posiadaną wiedzę z zakresu szkodliwości substancji odurzających podczas zajęć warsztatowych z użyciem alkogogli i narkogogli. Najstarsze klasy, gimnazjalne, dowiedziały się o tym, jak należy dbać o swoje zdrowie, podczas zajęć na temat: „Zachowania ryzykowne…”. W tym miejscu dziękujemy za przeprowadzenie tych działań asystentowi edukacji prozdrowotnej i promocji zdrowia Pani Wiesławie Jaroszonek, bez której te działania nie byłyby możliwe.
17 listopada odbył się happening w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia a 1 grudnia happening w ramach Światowego Dnia Walki z HIV/AIDS, podsumowujący projekt edukacyjny klas II gimnazjum „Czy należy bać się HIV/AIDS”. Oj, działo się na korytarzach naszej szkoły- zobaczcie sami w fotorelacji.
Jako podsumowanie tych wszystkich działań, już po raz trzeci, 8 grudnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS „Dążymy do zera: zero nowych zakażeń HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów związanych z AIDS”, w którym wzięli udział najlepsi uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w Lubaniu. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał atrakcyjną nagrodę ufundowaną przez Urząd Miasta Lubań, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubaniu. Współorganizatorem konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaniu.
Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu i GRATULUJEMY!
I miejsce Oliwia Kłobut ze Szkoły Podstawowej nr 4
II miejsce Maria Kliś ze Szkoły Podstawowej nr 1
III miejsce Konrad Lewkowski ze Szkoły Podstawowej nr 1
H.Z.
Na więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii