W lubańskim Klubie Liderów Młodzieżowych, prowadzonym przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”, ruszył nowy projekt edukacyjny "Moda na zero waste".
W ciągu najbliższych miesięcy młodzi mieszkańcy Lubania i powiatu lubańskiego, dzięki dotacji z ogólnopolskiego programu "Równać szanse", będą uczyć się organizować własne działania, poznawać tajniki fotografii oraz zgłębiać temat ponownego wykorzystania używanych produktów z „drugiej ręki".
- We wrześniu rozpoczynamy naszą półroczną przygodę z programem Równać Szanse. Cieszymy się, że pomysł lubańskiej młodzieży z KLM znalazł się wśród 60 inicjatyw z całej Polski dofinansowanych w tegorocznym Konkursie Małych Grantów dotacją w wysokości 10 tys. zł - mówi Magdalena Guła, przedstawicielka Zarządu „Pogranicza”.
Inicjatywa jest skierowana do młodzieży w wieku szkolnym, uczennic i uczniów szkół podstawowych od 7. klasy oraz szkół średnich. Uczestnicy zajmą się zrównoważoną modą z odzysku. Pobuszują we własnych szafach i lumpeksach w poszukiwaniu ciuchów, poznają różne techniki ich upcyklingu, a następnie nadadzą ubraniom drugie życie, tworząc swoją własną kreatywną kolekcję. Za grupą już pierwsze zajęcia. Uczestnicy integrowali się, wspólnie planowali najbliższe wydarzenia projektowe oraz gotowali. Bieżące informacje o projekcie można znaleźć na profilu FB „Pogranicza”: www.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE
Projekt "MODA NA ZERO WASTE" jest realizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu w ramach programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Fundację Civis Polonus.