Zabawy ogólne w młodszej grupie żłobkowej
Zabawy nie tylko sprawiają, że maluchy miło spędzają czas, ale także służą ich rozwojowi.
Zabawy nie tylko sprawiają, że maluchy miło spędzają czas, ale także służą ich rozwojowi.
W piątek dzieci robiły tzw "klamerkowe pranie". Klamerki to fantastyczne narzędzie do wzmacniania pracy mięśni nadgarstka. Dziecko naciskając na obie części spinacza aktywuje mięśnie dłoni. Jest to też doskonałe ćwiczenie chwytu pęsetkowego, który jest później bardzo potrzebny do wielu czynności.
Trwa okres mikołajkowy, więc razem z P.Anią, P.Dyrektor Żłobka oraz dziećmi stworzyliśmy Świąteczno-Mikołajkową Orkiestrę.
W tym tygodniu dzieci wykonały pracę plastyczną że św Mikołajem w temacie. Czerwona czapka, broda z waty i Mikołaj gotowy.
Dnia 3 grudnia dzieci ze starszego żłobka wybrały się do przedszkola na teatrzyk "Zimowa opowieść" w wykonaniu aktorów z Agencji artystycznej Kanon z Krakowa. Po przedstawieniu odwiedził nas św Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci prezentami. Radości nie było końca:)
W piątek odbyły się w żłobku Andrzejki. To był dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Przyszła do nas prawdziwa wróżka:) Pokazała dzieciom wiele radosnych zabaw i wróżb."Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary."
W czwartek miały miejsce zajęcia przy użyciu wody. Dzieci puszczały statki na wodzie, dmuchały w piórka, robiły bąbelki i fale z wody. Zabawa przyniosła dzieciom wiele radości, a przy tym wpływa ona na rozwój zdolności poznawczych.
W środę odbyły się ćwiczenia w oparciu o Metodę Ruchu Rozwijającego-zabawy z kocem. Kocem można się bawić na wiele sposobów, np tunel z koca, naleśnik, huśtawka, foczki itd. Dzieci bardzo chętnie brały udział w tych zajęciach i doskonale się bawiły.
Zajęcia przy użyciu makaronu to świetne ćwiczenie rozwijające sprawność dłoni. Takie właśnie zajęcia odbyły się w żłobku, czyli tzw łowienie rybek. Poprawiają one motorykę małą i przygotowują do nauki pisania, a także ćwiczą skupienie uwagi.
Na ulicy pod drzewami, parasole dwa. Pod tym dużym idzie mama, pod tym małym-ja.